Loading
Schowaj menu

Konkursy

WYNIKI KONKURSU - MIŁOŚĆ OD PIERWSZEGO ZWIEDZENIA

Jest nam miło ogłosić, że Zwycięzcami Konkursu "Miłość od pierwszego zwiedzenia" zostali:

Pani Paulina Luberda
Pani Małgorzata Kozłowska
Pani Agata Nowak
Pan Tomasz Mrowiec
Pan Mariusz Mikołajczyk

Oto zwycięskie prace:

Paulina Luberda:

Perła Żeliszowa (gmina Bolesławiec, powiat bolesławiecki, województwo dolnośląskie) to zabytek epoki wczesnego klasycyzmu, niegdyś kościół ewangelicki zbudowany na planie elipsy a dziś klimatyczne miejsce powstające z ruin.(fot. Lula)

Kolejna moja wielka miłość - pałac w Bożkowie (województwo dolnośląskie, powiat kłodzki, gmina Nowa Ruda) Zabytkowy pałac z XVI wieku, obecnie w rękach prywatnych - czasowo udostępniany do zwiedzania.

(fot. Lula)

Kolejna miłość - pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim (województwo dolnośląskie, powiat ząbkowicki, gmina Kamieniec Ząbkowicki) Monumentalna budowla XIX wieczna ze skandalem miłosnym w tle.

(fot. Lula)

Kolejna atrakcja która skradła moje serce, już drugi rok spędzamy tam z chłopakiem Sylwestrową noc :)

Twierdza Srebrna Góra (województwo dolnośląskie, powiat ząbkowicki, gmina Stoszowice) największa górska twierdza w Europie, wspaniale góruje nad okolicą a widok z niej zapiera dech w piersiach!

(fot. Lula)


Agata Nowak:

Moim ukochanym miastem jest Toruń, który rozkochał mnie w sobie przepysznymi pierniczkami z marmoladą, przepięknymi terenami zielonymi, jak Dolina Marzeń czy Ogród Muzyków oraz wspaniałymi zabytkami, które miałam okazje podziwiać w czasie przebywania w Toruniu na czas studiów. Uwielbiam to miasto jeszcze z jednego powodu - tam poznałam na studiach chłopaka, obecnie męża! :)

 

Tomasz Mrowiec:

Zakochałem się w Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu, gdzie spotyka się świat w pigułce, nabywa wiedzy i planuje udany urlop. 

 
 

Małgorzata Kozłowska:

Dzięki geocaching któregoś pięknego popołudnia trafiłam do małego miasteczka, nieopodal Wrocławia.
Z założenia nie lubię takich miast, gdyż mają one niewiele do zaoferowania: zarówno dla mieszkańców jak i turystów.
Tu jednak zaskoczyłam się już na wjeździe. Tylu udogodnień dla rowerów juz dawno nie widziałam, a jest to dla mnie zwane, gdyż to właśnie nim poruszałam się po mieście. Jechałam i uśmiech nie schodził z mojej twarzy: to śliczne, kolorowe, bloki w centrum, urokliwy ryneczek, dalej rewelacyjnie zagospodarowany teren wokół stawów miejskich. Nawet zamek się znalazł i piękne stare dęby w parku wokół niego. Byłam naprawdę zachwycona, aż zapomniałam o celu mojej podróży, tak mnie to miasto zaabsorbowało. Dodatkową jego zaletą jest oddalenie od centrum kulturalnego jakim jest Wrocław - tylko niespełna 30 km. Super! Nic tylko opuszczać pełną smogu stolicę dolnego śląska i wyjeżdżać na spacery po Oleśnicy :-)
 
 
Mariusz Mikołajczyk:
 
Zakochałem się we Wrocławiu - mieście 101 mostów, malowniczych wysp, tajemniczych i romantycznych zakątków, które tworzą specyficzeny klimat. Tylko tutaj można bawić się do białego rana w rytmach ulubionej muzyki we wrocławskich klubach, ponieważ Wrocław tętni życiem przez całą dobę. Wrocławski rynek jest zaś moim ulubionym miejscem spotkań ze znajomymi, zaś na rodzinne spacery uwielbiam wybierać się do Parku Szczytnickiego.
 
 
 
 

Serdecznie gratulujemy wygranych!!!