Loading
Schowaj menu

Wielkie święto turystyki na Ziemi Lubaczowskiej

 

Miłośnicy aktywnego wypoczynku i nietypowych form spędzania czasu wolnego między 19 a 21 maja spotkają się na I Ogólnopolskim Festiwalu Questingu. Pierwsza i jedyna tego rodzaju impreza turystyczna w Polsce odbędzie się na terenie Ziemi Lubaczowskiej. Oprócz licznych atrakcji przygotowanych z myślą o uczestnikach Festiwalu w każdym wieku, wydarzeniu towarzyszyć będzie także konferencja naukowa: „Questing – turystyka XXI wieku”.

Motywem przewodnim festiwalu będą „Questowe wędrówki po Ziemi Lubaczowskiej”, kiedy to sympatycy i fani questingu (także rodziny z dziećmi) będą mogli przejść szlakiem ośmiu unikatowych questów, usytuowanych na terenie Ziemi Lubaczowskiej – przygotowanych w ramach projektu wspólnego Związku Międzygminnego Ziemia Lubaczowska – oraz trzech dodatkowych tras funkcjonujących w tej okolicy. Organizatorzy przewidzieli również specjalne nagrody dla najaktywniejszych questowiczów Festiwalu.

W programie I Ogólnopolskiego Festiwalu Questingu, wśród wielu innych atrakcji znaleźć można spotkanie ze światowej sławy podróżnikami – Małgorzatą Wojtaczką – pierwszą Polką, która samotnie dotarła na Biegun Południowy, Ryszardem Janem Pawłowskim – uczestnikiem kilkuset wypraw w najwyższe góry świata, Krystianem Herbą – rowerowego zdobywcy drapaczy chmur oraz Anną i Łukaszem Cybińskimi – podróżującymi dookoła świata.

- Niecodzienne spotkanie na trasach questingowych  z podróżnikami, zwykle wybierającymi na swoje wyprawy odległe cele jest dowodem na to, że wielkie podróże i odkrycia swój początek mają często w niepozornych, krótkich wycieczkach w poszukiwaniu skarbów. – mówi Edyta Lenart, prezes Fundacji Questingu, która objęła wydarzenie oficjalnym patronatem.

W ramach I Ogólnopolskiego Festiwalu Questingu w Kresowej Osadzie, 19 maja 2017r. odbędzie się także Konferencja Turystyczna „Questing – turystyka XXI wieku”. Tematyka konferencji skupi się wokół questingu, a w panelach wezmą udział podróżnicy, trenerzy, pracownicy naukowi zajmujący się turystyką, a także sympatycy questingu. Konferencja to znakomita okazja do bliższego poznania nowej formy turystyki jaką jest questing oraz możliwości jego wykorzystania jako skutecznego narzędzia w zakresie promocji dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego i historycznego.

Questing jest formą bezobsługowej gry terenowej. Polega na przejściu nieoznakowanym szlakiem turystycznym, który za pomocą rymów i licznych zagadek oprowadza turystów po wyjątkowych, ale często zapomnianych miejscach. Celem przygody jest odkrycie ukrytego skarbu, a tym samym poznanie dziedzictwa miejsca, jego zapomnianych legend, podań i historii.

 

Więcej informacji na: questing.pl

Nowe zdjęcie