Pomarańczowa pomoc

Wyjdź z cienia - zacznij się ruszać! Wybiegnij z depresji!

Po co?

Klub Rajsport Active - stowarzyszenie zrzeszające zawodników m.in. z Sieradza, Anton Team, Kędzierzyna-Koźla, Opola, Łodzi, Kalisza, Zduńskiej Woli, Wrocławia podejmuje wyzwanie w dwóch głównych celach: aby pomóc dzieciom oraz wesprzeć osoby zmagające się z depresją. Cel jest szczytny, a potrzebujących co niemiara.

Kiedy?

Ruszamy pozytywną falą pod nazwą Pomarańczowa poMOC na przełomie kwietnia i maja. Zawodnicy i zawodniczki będą pokonywać dystanse w wielkiej ogólnopolskiej sztafecie, odpowiednio: w biegu 20km (i więcej), a na rowerze 100km.

Jaka jest trasa?

Ruszamy spod samiuśkich Tatr. Punkt docelowy: polskie morze. Biegacze mają do pokonania dystans mierzący ok 1500km przecinając Polskę wzdłuż, z południa na północ, natomiast kolarze objadą Polskę wokół zapisując na licznikach ponad 4000km. Ich trasa to dokładnie okrążenie naszego kraju, a następnie podążenie śladem biegaczy, tak aby wszyscy wspólnie przekroczyli linię mety.

Cel akcji

Wyciągamy rękę do osób, które zatraciły radość z życia i poddały się depresji - chcemy pomóc im wyjść z cienia i dać możliwość cieszenia się każdym dniem oraz możliwościami jakie daje sport. Uwierz w siebie - nie ma rzeczy niemożliwych! My to wiemy, a wkrótce wiedzieć będzie cały kraj! Zarazimy pozytywnie każdego - to gwarantowane! Akcja ma głównie na celu zebranie środków na cele charytatywne, nie może więc w niej zabraknąć sponsorów i ludzi dobrego serca.

Jak się dołączyć?

Zachęcamy serdecznie wszystkie miasta i gminy na trasie wyprawy, jak również firmy i osoby prywatne, do włączenia się w projekt Pomarańczowa poMOC. Chcemy zebrać jak największą liczbę funduszy za każdy przebyty kilometr. Liczy się każda wpłacona kwota - rzeczy wielkie biorą się z sumy małych błahostek, które wespół mogą tworzyć potężną siłę! Pomarańczową MOC! Do wydarzenia zapraszamy również media, zarówno lokalne jak i ogólnopolskie. Chcemy aby o wydarzeniu było głośno w prasie, w telewizji, w radiu i na serwisach społecznościowych- wiemy, że tak będzie! W wydarzenie zaangażujemy znanych sportowców, artystów, aktorów, ludzi mediów. Do akcji zapraszamy także sportowców amatorów z całej Polski: biegasz? Jeździsz na rowerze? Jesteś aktywny? Dołącz do nas na trasie- im nas więcej, tym lepiej. Promujmy razem sportowego ducha w szczytnym celu! Pomarańczowa fala nie przejdzie przez Polskę bez echa! Zostań jej częścią!

www.pomaranczowapomoc.pl