Loading
Schowaj menu

Gdzie spać

Kompleks Świętokrzyska Polana

Kompleks Świętokrzyska Polana to nowe miejsce na turystycznej mapie Polski. Położony na terenie Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego w Chrustach (gm. Zagnańsk) koło Kielc, na polanie w głębi lasu, stanowi doskonałe miejsce do wypoczynku, zabawy i aktywnego spędzania czasu.

Położenie w sercu Gór Świętokrzyskich, bogata oferta noclegowa i gastronomiczna oraz różnorodność atrakcji sprawiają, że jest to idealne miejsce do wypoczynku, turnusów zdrowotnych, obozów, kolonii, zimowisk, imprez firmowych i rodzinnych. Zapraszamy także na jednodniowe wycieczki edukacyjne, połączone z ciekawymi warsztatami oraz wycieczki rekreacyjne. Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie.

 

  • 122 pokoje – 2,3 i 4 osobowe,

  • 300 miejsc noclegowych,

  • 12 domków wolnostojących,

  • 8 – 10 pokoi w każdym domku,

  • każdy pokój z łazienką,

  • komfortowo wyposażone pokoje,

  • aneksy kuchenne w domkach,

  • obiekt przyjazny osobom niepełnosprawnym.

 

Kraina Zabawy – zaglądaj tu często, a znajdziesz różne niespodzianki. W zależności od okazji, pory roku i nastroju przygotowujemy dla naszych Gości ciekawe, sezonowo działające atrakcje.

Dmuchańce - w Krainie Zabawy najmłodsi moga skakać, biegać, zjeżdżać, rywalizować na dmuchańcach z podwodnego świata. Nieco starsze dzieci ucieszą się ze zjeżdzalni Mały delfin i kul "Wipe out", które dają wiele możliwości zabawy i rywalizacji.

Jest też coś wyjątkowego – ruchomy statek, który kołysze się na falach i dostarcza szczególnie dużo emocji i rozrywki. Dzieci go uwielbiają! Najodważniejsze dzieci będą mogły spróbować swoich sił na zjeżdżalni Delfin Gigant o wysokości aż 10m i długości 16m!

Jest też karuzela – ośmiornica, a na niej wirujący świat szczęśliwej beztroskiej zabawy!

Park linowy to miejsce pełne zakamarków, lin, drabinek, krętych korytarzy, gdzie dzieci i młodzież mogą przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu, bezpiecznie bawiąc się na linach.

Na terenie parku znajdują się dwie trasy o różnym stopniu trudności. Zarówno osoby rozpoczynające przygodę z zabawą na linach, jak i te bardziej doświadczone, poszukujące większej dawki emocji, znajda tutaj coś dla siebie.

Trasa dolna została specjalnie zaprojektowana dla najmłodszych dzieci już od 4 roku życia. Trasa ta pozostaje na wysokości wzroku rodziców, zapewniając im bliski kontakt z pociechą. Młodzież pragnąca większych wyzwań, najlepiej poczuje się na trasie górnej, która dostarczy wielu wrażeń i sprawi dużą przyjemność zarówno początkującym, jak i bardziej wymagającym.

Łódeczki - świetna zabawa na gorące, letnie dni. Łódeczki napędzane siłą mięśni dziecka pływają w basenie z płytką, chłodną wodą. Wyścigi, pogonie i relaks na wodzie, to bez wątpienia to co dzieci lubią najbardziej.

GOLD EUROBANGEE - skoki i salta wykonywane w powietrzu to niezwykłe przeżycie, które fascynuje osoby w każdym wieku. Używając specjalnych gum elastycznych, skoczek zapięty w uprząż odbija się od trampoliny i szybuje na wysokość nawet 11 metrów. Zabawa jest całkowicie bezpieczna, a brać wniej udział mogą dzieci już od 2 lat. Nasze Eurobangee ma aż 8 metrów wysokości, tak więc jest najwyższym bangee w Polsce.

OCEANIKA to największy obiekt Kompleksu Świętokrzyska Polana, czyli zespół wielkoformatowych akwariów z setkami gatunków ryb i wodnych stworzeń z wód, rzek, jezior, mórz i oceanów z całego świata, podzielonych według miejsca ich występowania, a także zwierzęta wodne, które nie występują już w warunkach naturalnych i stanowią prawdziwe unikaty akwarystyczne. Są tu rekiny, arowany, prapłaziec, piranie, płaszczki, glonojady, ryby śpiewające i wampirze, zwierzęta zamieszkujące las namorzynowy oraz setki innych gatunków z ośmiu biotopów. Łączna objętość wody to ponad 250 000 litrów. Oceanika jest najbogatszą wystawą ryb akwariowych w Polsce.

Wyjątkową atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, jest niecka z tzw. Akwarium dotykowym, w którym można samodzielnie nakarmić ryby.

Przewodnik opowie o wszystkich gatunkach znajdujących się w ekspozycji Oceaniki. Przedstawi ich życie, zdradzi tajemnice, znane tylko nielicznym. Dzięki niemu każdy się dowie, która ryba dała życie zwierzętom na lądzie i jaki gatunek przynosi szczęście w biznesie.

Ekspozycję zwiedza się w grupach, które pod opieką przewodnika spędzają w Oceanice około 50 minut. Grupy te wyruszają co 10 minut. Z uwagi na dbałość na zwierzęta i konieczność zapewnienia im bezpieczeństwa i spokoju, liczba odwiedzających jest ograniczona.

FISH PEELING

Na wszystkich, którzy chcieliby na własnej skórze poczuć, jak maleńkie rybki robią masaż i poprawiają krążenie, w Oceanice czeka niespodzianka. W małych akwariach, do których można włożyć rękę, czy nogę pływają rybki Garra Rufa, które za pomocą swoich przyssawek oczyszczają skórę z martwego naskórka i łaskocząc wykonują delikatny masaż. Dzięki temu, że woda jest regularnie filtrowana, zabawa jest całkiem bezpieczna i niezwykle przyjemna.

 

Park Miniatur Świętokrzysko to miejsce, które przeniesie każdego w niezwykłą podróż po zakątkach Ziemi Świętokrzyskiej. Na powierzchni 2400m² zebrano 20 najciekawszych zabytków regionu, przedstawionych w skali 1: 20 i podzielonych na trzy ścieżki tematyczne: zamki i obiekty, obronne, zabytki sakralne oraz zabytki techniczne.

Miniatury rozmieszczone są na terenie odwzorowujacym kształt województwa świętokrzyskiego i położone analogicznie do rzeczywistgo usytuowania na jego terenie.

Wielowątkowość walorów historycznych oraz piękno budowli odtworzonych z najmniejszymi detalami, pozwolą turystom odbyć podróż do przeszłości. Można tu zobaczyć jak wyglądał m.in. Zamek w Chęcinach, Pałac Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Zamek w Sandomierzu, Zakład Hutniczy w Maleńcu czy Huta w Samsonowie.

Chrusty, ul. Laskowa 95
26-050 Zagnańsk
tel. +48 41 260 50 60

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie
Dziękujemy. Opinia została wystawiona i czeka na aprobatę administratora.
Wystąpił błąd. Wszystkie pola muszą być uzupełnione.

Liczba osób, które tutaj były: 2

AKTUALNOŚCI

  • brak aktualności

Wyszukaj w pobliżu

Apartamenty
Motele
Campingi
Zajazdy
Domy wczasowe
Domki letniskowe
Hotele
Schroniska i hostele
Hotele Historyczne
Agroturystyka
Pensjonaty
Pokoje gościnne
Sanatoria & SPA