Loading
Schowaj menu

Gdzie jechać

Ustronie Morskie

Ustronie Morskie to nadmorska miejscowość wypoczynkowa powiatu kołobrzeskiego, leżąca nad Zatoką Pomorską. Znajduje się tam przystań morska, malownicze, szerokie plaże i czysta woda. Przez Ustronie Morskie przepływa rzeka Czerwona.
Miejscowość oferuje odwiedzającym bogatą bazę noclegową, wiele atrakcji i wspaniałą atmosferę. Jest to urokliwe miejsce, w którym urlop z pewnością będzie udany.
Ustronie Morskie poszczycić się mogą bogatą roślinnością oraz okazałymi pomnikami przyrody – wiekowym, najstarszym w kraju dębem Bolesławem, liczącym sobie ponad 800 lat oraz jego „młodszym” kolegą – Warcisławem, który ma ponad 640 lat! Występowanie w tym rejonie tak dorodnej flory świadczy o czystym i przyjaznym klimacie.
Podczas urlopu, powinno się często wybierać na piesze i rowerowe wycieczki, co naturalnie wpłynie na poprawę kondycji fizycznej i psychicznej. Dla turystów przygotowano wiele szlaków turystycznych i atrakcji na świeżym powietrzu. Entuzjastów aktywnego wypoczynku, ucieszy bogata oferta sportowo-rekreacyjna, jak choćby: paintball, kręgle, tenis ziemny, siatkówka plażowa, parki linowe, golf, jazda konna, jazda na wielbłądzie, gry zespołowe związane z tematyką wojskową, dzikiego zachodu oraz piracką. W Ustroniach można także wypożyczyć rowery, gokarty, quady, zapisać się na kursy spadochronowe, wybrać się na strzelnicę lub do wesołego miasteczka, zwiedzić Skansen Chleba lub powędkować.
Spacerując po uliczkach miejscowości warto obejrzeć XIX-wieczny kościół Podwyższenia Krzyża Świętego oraz pochodzącą z końca XIX wieku, ponad 50-metrową Latarnię Morską Gąski. Wspaniałą atrakcją jest również letni amfiteatr oraz najnowsze kino 7D.  W sezonie letnim, w miejscowości odbywa się wiele imprez rozrywkowo-kulturalnych, czyniąc ją Letnią Stolicą Satyry, Karykatury i Dobrego Humoru.

Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem