Loading
Schowaj menu

Gdzie jechać

Gdynia

Należąca do aglomeracji Trójmiasta - Gdynia jest nadmorskim miastem położonym na Pobrzeżu Gdańskim i Pojezierzu Wschodniopomorskim. W Gdyni płyną dwie rzeki: Kacza i Chylonka. Ciekawostką jest zróżnicowane ukształtowanie terenu, ponieważ najniższym punktem jest poziom morza, który wynosi 0 m, zaś najwyższym, bo wynoszącym aż 205,7 m n.p.m. jest Góra Donas. Plażowiczów, z pewnością ucieszy również fakt, że w Gdyni zwykle panuje wysoka temperatura, zaś słoneczna pogoda będzie sprzyjać kąpielom nie tylko w morzu, ale i tym słonecznym.  Gdynia słynie nie tylko z pięknych, piaszczystych plaż, ale i malowniczego klifowego wybrzeża oraz leśnych krajobrazów, z licznymi ścieżkami rowerowymi i szlakami turystycznymi. Wokół miasta rozciągają się szerokie i bujnie zadrzewione tereny parków i rezerwatów przyrody, z których największymi są m.in.: Trójmiejski Park Krajobrazowy, Rezerwat Kępa Redłowska, Rezerwat Cisowa i Rezerwat przyrody Kacze Łęgi.
Turyści chcący zaczerpnąć świeżego morskiego powietrza powinni udać się na Molo Południowe lub przespacerować się po Bulwarze Nadmorskim. Ponadto w mieście znajduje się wiele galerii, kin i muzów, takich jak: Akwarium Gdyńskie lub Gdyńskie Muzeum Motoryzacji. 
W mieście znajdują się także okręty-muzea, do których należą - okręt ORP "Błyskawica" i Żaglowiec „Dar Pomorza”. Można również wybrać się na przejażdżkę statkiem - Tramwajem wodnym ZKM w Gdyni, który regularnie kursuje z Gdyni do Jastarni.
Spragnieni kulturalnych wrażeń powinni wybrać się do teatrów. Największym z nich jest Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej, gdzie na wielkiej scenie odbywają się cykliczne spektakle i festiwale.
Kolejną atrakcją kulturalno-rozrywkową jest organizowany corocznie festiwal muzyczny - Open'er Festiwal, na którym prezentują się artyści polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Do innych wydarzeń muzycznych należą także takie festiwale, jak: Gdynia Classica Nova, Festiwal Anima Musica, Gdynia Blues Festiwal, Ogólnopolski Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych oraz Transvizualia.

Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem