Loading
Schowaj menu

Gdzie jechać

Łagów

Łagów jest wsią leżącą w powiecie świebodzińskim. Przepiękne tereny, czysty i łagodny klimat oraz wiele atrakcji czynią to miejsce idealnym na rodzinny wyjazd. Nie bez powodu Łagów uznano za perłę ziemi lubuskiej. Jest to miejscowość wypoczynkowa o charakterze uzdrowiskowym.
Polecamy wybrać się do Łagowsko-Sulęcińskiego Parku Krajobrazowego, na terenie którego znajdują się takie rezerwaty przyrody, jak: Nad Jeziorem Trześniowskim (Ciecz), Buczyna Łagowska, Pawski Ług oraz Buczyny Nad Buszenkiem.
Łagów leży nad kilkoma jeziorami: Trześniowskim, Łagowskim, Czarnym, Cichym. W niedalekiej odległości od wsi znajdują się inne jeziora: Buszenko, Bobrze, Malcz i Ostrowicko.
Do najcenniejszych zabytków miejscowości zalicza się: XIV-wieczny zamek joannitów z 35-metrową wieżą, XV-wiecznę Bramę Polską (Poznańską), XVI-wieczną Bramę Marchijską (Niemiecką, Berlińską), XIX-wieczny kościół pw. św. Jana Chrzciciela, XX-wieczny 25-metrowy, ceglany Wiadukt kolejowy oraz XX-wieczny Amfiteatr.
Symbol białego krzyża maltańskiego na czerwonej tarczy znajdujący się na herbie wsi używany jest także przez zakon joannitów.
Cyklicznymi imprezami organizowanymi w Łagowie są: Dni Łagowa, Lubuskie Lato Filmowe, Plenery Malarskie ZPAP, Flamenco na Zamku, Rock Blues i Motocykle.

Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem