Loading
Schowaj menu

Gdzie jechać

Ojców

Ojców jest wsią leżącą w powiecie krakowskim. Miejscowość leży na Szlaku Orlich Gniazd w rejonie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Przez miejscowość przepływa rzeka Prądnik. Polecamy wybrać się do Ojcowa, aby obejrzeć przepiękne widoki, pospacerować po Ojcowskim Parku Narodowym lub po XIX-wiecznym Parku Zdrojowym. Warto też obejrzeć ruiny XIV-wiecznego zamku Kazimierza Wielkiego oraz XX-wieczną kaplicę „Na Wodzie” św. Józefa Robotnika.
Polecamy odwiedzić Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego, Muzeum Etnograficzne PTTK oraz zaplanować wycieczkę do Jaskini Łokietka lub Jaskini Ciemnej. Można również przejść przez Bramę Krakowską utworzoną z form skalnych w Ojcowskim Parku Narodowym.
Zakochanym polecamy wybrać się nad Źródełko Miłości, które wypływa spod skał i wpada do zbiorniczka z wykutym sercem. Choć woda nie jest zdatna do bezpośredniego spożycia, warto tam pójść, gdyż jest to magiczne miejsce... Istnieje bowiem legenda o młodej dziewczynie i chłopaku, którzy zmęczeni wędrówką po Dolinie Prądnika postanowili napić się wody ze źródła i nagle zakochali się w sobie bez pamięci...

 

Źródełko Miłości

 

(fot. opn.org.pl)

Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem