Loading
Schowaj menu

Gdzie jechać

Nowy Dwór

Nowy Dwór jest miejscowością leżącą w powiecie międzyrzeckim. Wieś położona jest nad rzeką Wartą. Polecamy wybrać się do tej miejscowości osobom pragnącym odetchnąć od codziennych obowiązków oraz miłośnikom przyrody, grzybiarzom i wędkarzom.
Przepiękne tereny zielone, interesujące zabytki, bliskość Puszczy Noteckiej oraz Sierakowskiego Parku Krajobrazowego zachęcają do częstych odwiedzin tego miejsca. Warto obejrzeć XIX-wieczny kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz ruiny XIX-wiecznego pałacu wraz z przynależnym do niego parkiem ze starodrzewiem oraz folwarkiem. Nieopodal pałacu znajduje się starorzecze Warty. Spacerując zabytkowymi ścieżkami odnaleźć można dęby stanowiące pomniki przyrody.
Na turystów czeka też wiele innych atrakcji, m.in.: wycieczki zabytkowym systemem podziemnym Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, MRU (inaczej: Umocniony Łuk Odry i Warty, niem. Festungsfront im Oder-Warthe Bogen), który został wybudowany przez Niemców w latach 1934–1944. Tunele mają długość 32,5 km. Ciekawostką jest, że trasy podziemne stanowią także rezerwat nietoperzy... Obejrzeć można również kopuły pancerne oraz tzw. zęby smoka, czyli barierę przeciwczołgową.
W miejscowościach leżących niedaleko Nowego Dworu znajdują się ponadto takie obiekty zabytkowe, jak: Pałac Mierzęcin w Dobiegniewie, Pałac Wiejce, Dom Szewca w Pszczewie oraz jedyny zamek królewski wybudowany przez Piastów w województwie lubuskim, który powstał w XIV wieku i obecnie należy do Muzeum w Międzyrzeczu.

Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem