Loading
Schowaj menu

Gdzie jechać

Bolesławiec

Bolesławiec jest dolnośląskim miastem powiatowym. Przepływa przez nie rzeka Bóbr. Znajduje się tam wiele terenów leśnych, które wchodzą w skład Borów Dolnośląskich. Bolesławiec słynie z produkcji bogato zdobionej ceramiki. Najwięcej wyrobów ceramicznych produkowanych jest w Zakładach Ceramicznych "BOLESŁAWIEC" Sp. z o.o., zaś wyroby te mają szerokie zastosowanie w wielu gospodarstwach domowych czy restauracjach.
Bolesławiec jest przepięknym miastem. Warto podkreślić, że ze względu na zabytkowy, średniowieczny układ urbanistyczny tego miasta, zostało ono wpisane do rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa, zaś do najciekawszych, pojedynczych zabytków zaliczyć można: XIII-wieczny kościół pw. Matki Bożej Różańcowej, pochodzący z przełomu XV i XVI wieku kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja, XIV-wieczne mury obronne czy XVI-wieczny Ratusz.
W Bolesławcu przykłada się dużą wagę do promocji kultury. Cyklicznie organizowanymi imprezami są m.in.: Święto Ceramiki, Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski, Blues nad Bobrem, Dni Miasta oraz Dzień Kultury Bałkańskiej.

Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem