Loading
Schowaj menu

Gdzie jechać

Piwniczna-Zdrój

Piwniczna-Zdrój jest miastem leżącym w powiecie nowosądeckim. Jest to miejscowość uzdrowiskowa z ujęciami wód bogatych w związki magnezu, wapnia, żelaza i wodorowęglanu, które korzystnie wpływają na układ trawienny.
Polecamy udać się na wycieczkę do tej miejscowości o każdej porze roku. Latem można wybrać się na spływ doliną Popradu, zorganizować wycieczkę rowerową lub pieszą następującymi szlakami turystycznymi: zielonym, żółtym, niebieskim oraz czerwonym.  Miłośnicy sportów zimowych mają możliwość skorzystania z bogatej oferty ośrodków narciarskich, takich jak: Kokoszce, Wierchomla Mała, czy Sucha Dolina. Młodzież z pewnością zainteresuje wspólna zabawa w skateparku, polu do paintballa, na kortach tenisowych lub w stadninie koni, gdzie nauczyć się można jazdy konnej. Pasjonatów wędkarstwa z pewnością zainteresuje możliwość wędkowania w dolinie Popradu. 
Zwiedzając Piwniczną-Zdrój warto obejrzeć następujące XIX-wieczne obiekty zabytkowe: Ratusz, pensjonat „Orlęta”, studnię przekształconą w rezerwuar magazynujący wodę przeciwpożarową, kościół p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny z okazałym XVI-wiecznym dzwonem i obrazem B. Barbackiego – „Św. Józef z Dzieciątkiem”.
Polecamy również udać się do Muzeum Regionalnego, gdzie obejrzeć można wiele eksponatów ukazujących folklor tego regionu oraz największy w Europie zbiór zabytkowych nart.
Cyklicznymi imprezami organizowanymi w mieście są m.in.: Dni Piwnicznej, Jesień Popradzka, Zima w Piwnicznej, Międzynarodowy Festiwal „Dzieci Gór” i Wrzosowisko.

Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem