Loading
Schowaj menu

Gdzie jechać

Połczyn-Zdrój

Połczyn-Zdrój jest miastem uzdrowiskowym powiatu świdwińskiego. Przez miejscowość płynie rzeka Wogra. W Połczynie-Zdroju znajdują się złoża borowinowe i wody mineralne. Zwiedzając Połczyn-Zdrój polecamy udać się do przepięknego Drawskiego Parku Krajobrazowego lub Parku Zdrojowego, gdzie znajduje się pijalnia, amfiteatr, alpinarium, ośrodki uzdrowiskowe, staw z fontannami, baseny kąpielowe i ścieżka zdrowia. Warto też wybrać się na wycieczkę spacerowymi szlakami turystycznymi  - żółtym „Spacerowym Wokół Połczyna-Zdroju”, niebieskim „Szlakiem Szwajcarii Połczyńskiej” i czarnym „Szlakiem Przyrodniczym Drawskiego Parku Krajobrazowego”. Można też zaplanować wypad rowerowy do Złocieńca, gdyż z miasta prowadzi do tego miejsca ścieżka rowerowa.
Do najpiękniejszych zabytków należą: wzniesiony na przełomie XVII i XVIII wieku pałac „Zamek”, w którym obecnie funkcjonuje biblioteka oraz galeria, XIX-wieczny kościół p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP, XIX-wieczny młyn wodny, XIX-wieczny zespół browaru, gdzie znajduje się wytwórnia wód mineralnych i browar Połczyn oraz Brewer.
Ośrodkami kultury funkcjonującymi mieście są: Centrum Kultury, Kino „Goplana” oraz Biblioteka Publiczna im. Juliana Tuwima.