Loading
Schowaj menu

Gdzie jechać

Muszyna

Muszyna to miasto leżące w powiecie nowosądeckim. Przez miejscowość płynie rzeka Poprad oraz potoki – Muszynka i Szczawnik. Nazwa miasta związana jest z występującymi w tym rejonie mchami obrastającymi kamienie rzeczne. Zwiedzając miejscowość polecamy także wybrać się na spacer do Popradzkiego Parku Krajobrazowego oraz do rezerwatu lipowego "Obrożyska”.
Muszyna słynie z bogatych zasobów wód mineralnych. Znajduje się tam wiele rozlewni i czerpalni. Do miejscowości warto przyjechać zarówno w lecie, jak i w zimie, gdyż jest tam wiele pięknych terenów. W okolicach miasta znajduje się wiele wyciągów narciarskich. Można także wybrać się na wycieczkę pieszymi szlakami turystycznymi – żółtym i zielonym, które prowadzą do takich miejsc, jak: Jaworzyna, Krynica-Zdrój, Huzary, Rezerwat przyrody Okopy Konfederackie lub Pusta Wielka. Przez miejscowość przebiega ponadto trasa rowerowa „Turystyczna Pętla Muszyńska”.
Warto też obejrzeć następujące zabytki: ruiny XIV-wiecznego zamku starostów, XVII-wieczny  kościół p.w. Świętego Józefa oraz pochodzące z przełomu XVII i XVIII wieku figury św. Jana Nepomucena i św. Floriana na Rynku
Cyklicznymi wydarzeniami organizowanymi w mieście są: "Święto Wód Mineralnych", "Jesień Popradzka", "Festyn Nad Popradem", "Noc Świętojańska nad Popradem".

Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem