Loading
Schowaj menu

Gdzie jechać

Sochaczew

Sochaczew jest miastem powiatowym położonym na Równinie Łowicko-Błońskiej. Przez miejscowość płyną trzy rzeki: Utrata, Bzura oraz Pisia. Miłośnicy aktywnego wypoczynku powinni udać się na spacer po Puszczy Bolimowskiej lub po Puszczy Kampinoskiej. Można wybrać się także na Pływalnię Orka, do skateparku lub do Integracyjnego Ogrodu Zabaw i Sportu.
Nazwa miejscowości pochodzi prawdopodobnie od słowa „socha”, oznaczającego przyrząd do orania.
Do najpiękniejszych zabytków miejscowości zalicza się: ruiny XIV-wiecznego zamku książąt mazowieckich, XVIII-wieczny kościół p.w. Narodzenia NMP, XIX-wieczny ratusz, XIX-wieczny zespół dworski, w skład którego wchodzą: dwór, park, spichlerz i obora. W budynku dworu mieści się obecnie siedziba Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Polecamy wybrać się również do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, Muzeum Kolei Wąskotorowej i  Kina Mazowsze.
Cyklicznymi imprezami organizowanymi w Sochaczewie są: Dni Sochaczewa, Sochaczewskie Dni Rodziny, Sochaczewska Wiosna Motocrossowa, Sochaczewskie Lato Motocyklowe, Sochaczewska Jesień Motocyklowa, Wrześniowe Spotkania z Pieśnią Chóralną im. Bohaterów Walk nad Bzurą 1939 r., Międzynarodowy Festiwal Chopinowski na Mazowszu, Rodzinny Rajd Rowerowy im. Tadeusza Krawczyka, Ogólnopolski Konkurs Tańca Nowoczesnego, Przegląd Muzyki i Piosenki Młodzieżowej "Sochaczewska Vena", Sochaczewski Festiwal Filmowy, czy Rekonstrukcja Bitwy nad Bzurą.

 

Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem