Loading
Schowaj menu

Gdzie jechać

Darłowo

Darłowo jest przepięknym miastem leżącym nad Bałtykiem na Pobrzeżu Koszalińskim w powiecie sławieńskim. Przepływają tam dwie rzeki - Wieprza oraz Grabowa. Darłowo składa się z kilku części – Racisławia, Darłówka Wschodniego i Darłówka Zachodniego. W miejscowości znajduje się przystań żeglarska, z której kursują również statki wycieczkowe.
Miasto stanowiło niegdyś gród, który strzegły wysokie mury obronne. Obecnie podziwiać można tylko pozostałości po tamtych czasach – Bramę Wysoką i najpiękniejszy zabytek miasta - gotycki Zamek Książąt Pomorskich, w którym obecnie mieści się wystawa ptaków, zwierząt morskich, starodawnych mebli i zastaw stołowych. W zamku znajdzie się też coś dla osób o stalowych nerwach, ponieważ jego stare mury kryją wiele tajemnic… Dawno temu, w zamku istniało więzienie, zaś dziś obejrzeć tam można narzędzia tortur…  
Warto również udać się na rynek, aby zwiedzić Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej, obejrzeć ratusz oraz fontannę - Pomnik Rybaka.  Kolejną atrakcją jest nietypowy, Rozsuwany Most im. Kapitana Witolda Huberta, łączący Darłówko Wschodnie z Darłówkiem Zachodnim. W Darłówku zaś znajduje się niewielka latarnia morska, jedna z najmniejszych na Pomorzu Zachodnim.
W Darłowie przykłada się dużą wagę do promowania działań kulturalnych. Cyklicznymi imprezami są m.in.: Darłowski Festiwal Filmów Skandynawskich, Gala operetkowa, czy Reggaenwalde Festiwal  - Darłowo: Pomorska  Stolica  Muzyki  Reggae. Miłośnicy motoryzacji mogą udać się na Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych, a entuzjaści wędkarstwa - na Ogólnopolskie Otwarte Zawody Wędkarskie. 
Sportowe emocje unoszą się również podczas takich imprez sportowych, jak: Bakista  Cup – Regaty  po  Zachodniopomorskim  Szlaku  Żeglarskim, czy Grand  Prix  w  Siatkówce Plażowej.  Kategoria  Open. Darłówko.
Entuzjastów aktywnego wypoczynku miasto zaprasza również do parku linowego „Nad Bałtykiem” oraz poleca wybrać się na przejażdżki licznymi szlakami rowerowymi i wędrówki szlakami turystycznymi, prowadzącymi także do wielu ciekawych, zabytkowych miejsc i nadmorskich okolic. Warto podkreślić, że w mieście organizowane są również zawody sportów obronnych – Karate i Ju Jitsu.

Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem