Loading
Schowaj menu

Gdzie jechać

Kamień Pomorski


Kamień Pomorski jest miastem powiatowym znajdującym się na Pobrzeżu Szczecińskim. Miasto otaczają diwe zatoki Zalewu Kamieńskiego – Karpinka i Promka. Ta przepiękna kraina, położona nad rozlewiskami wodnymi jest rajem dla osób kochających wodę i sporty wodne. Ponadto, jest to miasto uzdrowiskowe z czystym, morskim powietrzem. Występują tam naturalne źródła solankowe, torfowiska borowinowe oraz ujęcia wód mineralnych. W mieście funkcjonują takie sanatoria jak „Gryf, „Chrobry”, „Dąbrówka” oraz Zakład Przyrodoleczniczy „Feniks”. Nazwa miasta powiązana jest z wielkim kamieniem, zwanym „Głazem Królewskim”, znajdującym się w cieśninie Dziwna. Kamień ten stanowił niegdyś wskazówkę dla żeglugi morskiej.
Do najpiękniejszych zabytków należą: kościół Wniebowzięcia NMP, konkatedra św. Jana Chrzciciela, dworek „Dom Dziekana”, w którym mieszkał Ewald von Kleist, który wynalazł butelkę lejdejską. Warto ponadto zobaczyć Bramę Wolińską i wieżę Piastowską, w której mieści się Muzeum Kamieni. Atrakcją dla najmłodszych będzie z pewnością wycieczka do Bałtyckiego Parku Dinozaurów.
W Kamieniu Pomorskim toczy się bogate życie kulturalne. Do cyklicznych imprez zaliczyć można m.in.: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, Dni Kultury Chrześcijańskiej „Ottonalia” czy Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej. Sportowych emocji dostarczają zaś takie imprezy jak: Regaty na Zalewie Kamieńskim, Bieg Niepodległości oraz mecze kamieńskiej drużyny piłkarskiej MGLKS „Gryf” Kamień Pomorski.  

Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem