Loading
Schowaj menu

Gdzie jechać

Jedlina-Zdrój

Jedlina-Zdrój jest miastem powiatu wałbrzyskiego. Położone jest ono wśród przepięknych terenów leśnych, rozpościerających się po pasmach Gór Wałbrzyskich oraz Gór Sowich. Jest to miejscowość uzdrowiskowa, gdzie leczy się wiele dolegliwości górnych dróg oddechowych. Znajduje się tam również wiele dobrze zachowanych zabytków, wpisanych do rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa: XIX-wieczne dworce kolejowe - „Jedlina Dolna” i „Jedlina Górna”, XVIII-wieczny zespół pałacowy oraz wiele domów, takich jak: XIX-wieczny dom mieszczący się przy ulicy Jasnej 4 lub dom wybudowany na przełomie XIX i XX mieszczący się przy ulicy Pięknej 7.
Wydarzeniami kulturalnymi, odbywającymi się w miejscowości są m.in.: Letnie Warsztaty Muzyczne, Dolnośląski Festiwal Zupy oraz Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych.
W miejscowości promuje się również działania sportowe. Odbywa się tam wiele turniejów pétanque, czyli francuskiej gry w kule oraz "Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój". Warto także wybrać się na tor saneczkowy lub wyciąg narciarki „Karolinka”. W miejscowości znajdują się ponadto boiska sportowe, korty tenisowe oraz park linowy „Czarodziejskie Liny”.

Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem