Loading
Schowaj menu

Gdzie jechać

Augustów

Augustów jest miastem powiatowym. Jest to miejscowość uzdrowiskowa. Przez Augustów przepływa rzeka Netta. Należy wspomnieć, że w okolicach miejscowości płynie Klonownica - najkrótsza rzeka w Polsce, która ma tylko 550 metrów długości i jest również najkrótszą rzeką żeglowną w Europie! Polecamy wybrać się nad przepiękne jeziora, takie jak: Sajenek, Necko, Rospuda Augustowska, Białe Augustowskie lub Sajno. Warto także pospacerować po Puszczy Augustowskiej lub obejrzeć następujące XIX-wieczne obiekty zabytkowe: Kanał Augustowski, budynek starej poczty, w którym obecnie mieści się Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia, Dom Turysty, dworzec kolejowy lub kamienicę przy ul. Rynek Zygmunta Augusta 28. W budynku tym 8 grudnia 1812 r. zatrzymał się Napoleon Bonaparte kiedy wracał z Drugiej Wojny Polskiej. Można obejrzeć także XX-wieczną Bazylikę Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Warto wybrać się do Muzeum Ziemi Augustowskiej, Muzeum 1. Pułku Ułanów Krechowieckich oraz na seans filmowy do Kina „Iskra”.
Cyklicznymi imprezami organizowanymi w mieście są: Mistrzostwa Polski w Pływaniu Na Byle Czym „Co ma pływać, nie utonie”, Camerata Augustoviana, Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Augustowskie Spotkania z Louisem Armstrongiem”, Balladowe Nocki nad Neckiem, Letnia Filharmonia Aukso, Dni Augustowa, Augustowskie Motonoce, Augustowskie Lato Teatralne oraz Turniej Miast Przyjaciół Trójki.

Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem