Loading
Schowaj menu

Gdzie jechać

Myślenice

Myślenice to miasto powiatowe. Przepływa przez nie rzeka Raba. Geneza nazwy miejscowości wywodzi się od imienia jej założyciela - Myślimira.
Do najpiękniejszych zabytków wartych obejrzenia zalicza się: ruiny wzniesionego na przełomie XIII i XIV wieku Zamku w Myślenicach, XV-wieczny kościół p.w. Świętego Jakuba Apostoła, XV-wieczny kościół p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny, gdzie znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej Myślenickiej, XVII-wieczny Dom Grecki, stanowiący obecnie siedzibę Muzeum Regionalnego, dwa XVIII-wieczne obiekty - pomnik Świętego Floriana oraz kaplica „Studzienka”, której patronką jest Matka Boża Śnieżna, XIX-wieczną studnię-fontannę „Tereskę”.
Polecamy również wybrać się na spacer po jednej z dzielnic miasta – Zarabiu, gdzie funkcjonuje kolej linowa. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą zaś udać się do skateparku.
Instytucjami kultury działającymi w mieście są: Myślenickie Centrum Kultury, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, kino Muza, Teatr im. Ks. Kardynała Karola Wojtyły.

Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem