Loading
Schowaj menu

Gdzie jechać

Szczecinek

Szczecinek jest miastem leżącym w powiecie szczecineckim, na skraju Pojezierza Drawskiego oraz Pojezierza Szczecineckiego. Jest to piękna miejscowość z bujnymi lasami, licznymi strumykami i zarybionymi akwenami wodnymi, do których należą jeziora: Wilczkowo, Przesiecko, Wielimie, Jezioro Leśne i Trzesiecko, gdzie znajdują się letnie kąpieliska. Rzeką przepływającą przez miasto jest Nizica.  Zielono jest również w samym centrum miasta, gdyż znajduje się tam mnóstwo parków miejskich, ze szlakami turystycznymi. W parkach tych rośnie wiele okazów drzew, stanowiących pomniki przyrody.
Najpiękniejszymi zabytkami miasta są: Kościół Ducha Świętego, Kościół Narodzenia NMP, Zamek Książąt Pomorskich oraz Ratusz, znajdujący się na Placu Wolności.
W Szczecinku dba się o promowanie kultury i rozrywki. Warto wybrać się do Muzeum Regionalnego, gdzie prezentowane są wystawy o tematyce historycznej i regionalnej. Ponadto, można pójść do kina lub na spektakle teatralne. W miejscowości organizuje się również imprezy cykliczne, na przykład Imieniny Miasta, czyli Księżnej Jadwigi. Atrakcją sportową są zawody żeglarskie, turnieje tenisowe i badmintonowe, sztuk walki, wyścigi motorowe. W mieście znajduje się wiele obiektów sportowych z basenami, lodowiskami, halami, skateparkami, kortami tenisowymi czy boiskami. Miłośników sportów wodnych, ucieszy zaś fakt, iż miasto poszczycić się może najdłuższym w Europie wyciągiem do nart wodnych, czyniąc Szczecinek stolicą narciarstwa wodnego w kraju.

Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem