Loading
Schowaj menu

Gdzie jechać

Supraśl

Supraśl jest miastem uzdrowiskowym, leżącym w powiecie białostockim. Przez miejscowość przepływa rzeka nosząca taką samą nazwę jak miejscowość. Na rzece tej odywają się spływy kajakowe. Polecamy wybrać się też do Puszczy Knyszyńskiej.
Warto wspomnieć o legendzie na temat krzyża umiejscowionego przy ul. Stanisława Konarskiego, bowiem pewnego dnia mnisi z pobliskiej wsi Gródek nie mogąc zdecydować się na miejsce, w którym wybudują klasztor, postanowili pomodlić się prosząc Boga o wskazanie im miejsca. Do rzeki włożyli krzyż, który miał zatrzymać się w idealnym miejscu na budowę. Legendę tę upamiętniono na tablicy przy krzyżu.
Najpiękniejszymi zabytkami są: XV-wieczny monaster męski Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy Maryi i św. Apostoła Jana Teologa, XIX-wieczny Kościół p.w. Świętej Trójcy, pochodzący z przełomu XVIII i XIX wieku Dom Ogrodnika, XIX-wieczny Pałac Buchholtzów, w którym mieści się obecnie Liceum Plastyczne oraz XIX-wieczny Dwór Zacherta. Polecamy także odwiedzić Muzeum Ikon.
Cyklicznie organizowanymi imprezami w miejscowości są: Europejski Młodzieżowy Festiwal Muzyczny „Gloria”, Międzynarodowy Festiwal Dzwonów Cerkiewnych oraz „UROCZYSKO. Spotkania z naturą i sztuką”.

 

Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem