Loading
Schowaj menu

Gdzie jechać

Choszczno

Choszczno jest miastem leżącym na Pojezierzu Choszczeńskim. W miejscowości znajduje się jezioro Kluki. Wokół jeziora, jak i w pozostałych częściach Choszczna ciągną się szlaki turystyczne. Jest to bardzo zielona miejscowość, z licznymi parkami miejskimi, w których rośnie ogromna ilość drzew, stanowiących pomniki przyrody. Walorem miasta jest także plaża miejska, przy której funkcjonuje letnia wypożyczalnia sprzętu wodnego.
Najpiękniejszymi zabytkami miasta są: XIV-wieczne Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy Kościół Parafialny pw. NNMP, pochodzące z przełomu XIV i XV wieku mury miejskie obronne i budynek miejskiej biblioteki z Barbakanem. Warto też obejrzeć XIX-wieczny dworzec kolejowy.
Aby aktywnie spędzić urlop w tym miejscu polecamy wybrać się na basen, pograć w tenisa lub w golfa. Można również obejrzeć mecze hokejowe, turnieje koszykówki, turnieje karate, regaty kajakowe, czy zawody strzeleckie. W Choszcznie znajduje się także Aleja Gwiazd Kolarstwa Polskiego, gdzie stoi pomnik z odciskami dłoni wybitnych polskich kolarzy.

Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem