Loading
Schowaj menu

Gdzie jechać

Wejherowo

Wejherowo jest miastem powiatowym. Przez miejscowość przepływają dwie rzeki - Reda i Cedron. Nazwa miejscowości pochodzi od nazwiska jej założyciela – Jakuba Wejhera. Polecamy wybrać się do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Zwiedzając miejscowość warto obejrzeć następujące zabytki: XVII-wieczną Kalwarię Wejherowską, XVII-wieczny młyn wodny, XVII-wieczny pochodzący z przełomu XVII i XVIII wieku Pałac Keyserlingków i Przebendowskich z przynależnym do niego Parkiem Miejskim im. Aleksandra Majkowskiego, w którym mieści się obecnie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Polecamy również obejrzeć ukoronowany przez Ojca Świętego Jana Pawła II obraz Matki Bożej Wejherowskiej, który znajduje się w kościele p.w. św. Anny.
Aby aktywnie spędzić czas warto zorganizować wycieczkę następującymi szlakami turystycznymi: zielonym (Szlak Puszczy Darżlubskiej), niebieskim (Krawędź Kępy Puckiej), czerwonym (Szlak Wejherowski) oraz czarnym (Szlak Zagórskiej Strugi).
Polecamy również wybrać się do Filharmonii Kaszubskiej i Wejherowskiego Centrum Kultury.
Cyklicznymi imprezami organizowanymi w mieście są m.in.: Jarmark Wejherowski, Festyn Wakacyjny, Open Air Rock Festival, Dzień Jakuba oraz Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu.