Loading
Schowaj menu

Gdzie jechać

Duszniki-Zdrój

Duszniki-Zdrój należą do powiatu kłodzkiego. Miasto położone jest nad rzeką Bystrzycą Dusznicką, przepływającą przez Góry Orlickie i Góry Bystrzyckie. Turyści, którzy zechcą odwiedzić to miasto, będą mieli okazję napić się czystej i leczniczej wody, czerpanej prosto z bogatego w składniki odżywcze źródła. Jest to miasto uzdrowiskowe, w którym każdy odwiedzający, spragniony ciszy i relaksu, znajdzie coś dla siebie. Liczne zabytki, wspaniałe krajobrazy, czysty klimat, bogata baza noclegowa, pozwolą na chwilę wytchnienia od codziennego zgiełku i pomogą się zregenerować. Nie bez powodu, atmosfera panująca w tym rejonie, stanowiła natchnienie dla pianisty wirtuoza - Fryderyka Chopina, gdyż to właśnie w tym mieście artysta wielokrotnie koncertował i korzystał z prozdrowotnych kuracji.
Miejscowość ta jest bardzo zadbana – ukwiecone trawniki, imponujące fontanny, bogato zdobione zabytki, przepiękne tereny Parku Zdrojowego stanowią ważną wizytówkę Dusznik-Zdroju. Warto również objrzeć Dworek Chopina oraz dom Feliksa Mendelssohna-Bartholdiego w Stalowym Zdroju. Spacerując po mieście można wybrać się również do Muzeum Papiernictwa i obejrzeć kościół parafialny pw. śś. Piotra i Pawła, którego ambona posiada nietypowy kształt… wieloryba. Niezapomnianych wrażeń dostarczy także wycieczka nad „Czarny Staw”, gdzie można aktywnie spędzić czas z całą rodziną, gdyż jest to teren rekreacyjny, z placem zabaw, boiskami i wydzieloną strefą, przystosowaną do grillowania. Jeśli zaś zapragnie się relaksu, najlepiej odwiedzić „Zielony Staw” - malownicze i romantyczne miejsce, z wysepką i altaną.
Zimą najlepiej wybrać się do Zieleńca, gdzie panują wspaniałe warunki narciarskie - śnieg leży bardzo długo, oświetlone trasy zjazdowe są bardzo wygodne oraz istnieje możliwość korzystania z nowych wyciągów osobowych. Wygody te pozwolą czerpać prawdziwą radość z jazdy na nartach.

Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem