Loading
Schowaj menu

Gdzie jechać

Sopot

Sopot leży nad Zatoką Gdańską na Pobrzeżu Gdańskim. Choć jest to najmniejsze pod względem ludności miasto aglomeracji Trójmiasta, to może się ono poszczycić wspaniałymi warunkami klimatycznymi i jest także uznane za miasto uzdrowiskowe. Oprócz plaż, w Sopocie znajduje się Trójmiejski Park Krajobrazowy, w którym można odetchnąć od upałów. W mieście znajduje się również najdłuższe w Europie, wybudowane na przełomie XIX i XX wieku, drewniane molo, które codziennie przyciąga tłumy ludzi.
Ponadto, zwiedzających czeka szereg atrakcji rozrywkowo-kulturalnych, jak choćby cykliczne festiwale, do których należą m.in.: występy teatralne na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże i w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej, koncerty w Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, Sopot Festiwal w Operze Leśnej, Sopot Film Festival, TOPtrendy, Festiwal Between-Pomiędzy, Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej Dwa Teatry, Sopot Jazz Festiwal, czy organizowany przez Telewizję Polską Festiwal Jedynki.
Spacerując po mieście, warto obejrzeć Latarnię Morską lub Ewangelicki kościół diecezialny pw. Zbawiciela. Bardzo ciekawym budynkiem pod względem architektury jest Krzywy Domek, znajdujący się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 53. Miłośnicy sztuki i historii mogą zaś odwiedzić Państwową Galerię Sztuki i muzea, takie jak: Muzeum Sopotu i Grodzisko Skansen Archeologiczny.  Po dniu pełnym wrażeń, dobrym sposobem na relaks jest wybranie się na ciekawy seans filmowy, w jednym z Sopockich kin – Multikinie Sopot, DKF Kurort, czy w Kinie Polonia.

Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem