Loading
Schowaj menu

Gdzie jechać

Zamość

Zamość dysponuje rozwiniętą infrastrukturą turystyczną oraz posiada wiele obiektów noclegowych i gastronomicznych, które ułatwią zorganizowanie wymarzonego urlopu. Miejsowość stanowi również doskonałą bazę wypadową na Roztocze. Warto wybrać się na wycieczkę trzema szlakami turystycznymi, które prowadzą przez miasto: (zielonym) Szlakiem Turystycznym im. Władysławy Podobińskiej, Szlakiem Renesansu Lubelskiego oraz dwoma czerwonymi szlakami rowerowymi, z których pierwszy prowadzi do Nielisza, gdzie łączy się ze Wschodznim Szlakiem Rowerowym Green Velo oraz drugim, który prowadzi po miejscowościach należących do gminy Zamość.
W szczególności warte zwiedzenia jest Stare Miasto, które zostało wpisane na listę zabytków UNESCO. Polecamy również obejrzeć Rotundę z muzeami oraz galeriami. Ciekawą atrakcją miasta jest także jedyny w województwie lubelskim ogród zoologiczny.
Atrakcyjność Zamościa podkreśla także uznanie Starego Miasta jako jednego z "Siedmiu cudów Polski", wybieranych w 2007 roku w plebiscycie dziennika 'Rzeczpospolita'.

Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem