Loading
Schowaj menu

Gdzie jechać

Dziwnów

Dziwnów jest urokliwym nadmorskim miastem powiatu kamieńskiego, leżącym nad Zatoką Wrzosowską oraz Zalewem Kamieńskim. Jest to bardzo piękne miejsce, gdzie wypocząć można na letnim kąpielisku. Wspaniałe plaże, czysta woda, czy wycieczki turystyczne po morzu stylizowanymi statkami, kuszą turystów do częstych przyjazdów, które na długo zapadają w pamięci.
W Dziwnowie znajduje się Park Zdrojowy, piękna promenada i szlaki turystyczne. Atrakcją architektoniczną miasta jest most zwodzony, dzięki któremu można dotrzeć na wyspę Wolin, zaś atrakcją dla najmłodszych, ale i nie tylko, są parki linowe oraz Nadmorski Park Miniatur mieszczący się przy ul. Dziwnej… Nikogo więc nie powinno „dziwić”, że Dziwnów jest wspaniałym miejscem na udany letni wypoczynek. Warto zwiedzić również, przypominający wyglądem łódź, Kościół parafialny pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP.
Ponadto, podobnie jak Międzyzdroje, Dziwnów może poszczycić się swoją aleją z upamiętniającymi tablicami, zwaną Aleją Gwiazd Sportu. Znajdują się tam repliki medali polskich sportowców.

Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem