Loading
Schowaj menu

Gdzie jechać

Głogów

Głogów jest miastem należącym do powiatu głogowskiego. Przepływa przez nie rzeka Odra, zaś sama miejscowość usytuowana jest w okolicach Wzgórz Dalkowskich i Pradoliny Barucko-Głogowskiej.
Przez Głogów przebiegają szlaki pielgrzymkowe o nazwie Wielkopolska Droga św. Jakuba i Dolnośląska Droga św. Jakuba, prowadzące do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela w Hiszpanii.
Obiektami wpisanymi na listę zabytków do rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa są m.in.: XIII-wieczny Zamek Książąt Głogowskich, XIII-wieczna kolegiata pw. WNMP na Ostrowie Tumskim, XV-wieczny Ratusz, pozostałości po XVII-wiecznych murach obronnych,  XVII-wieczny kościół klasztorny jezuitów pw. Bożego Ciała, XVIII-wieczne pozostałości po Teatrze im. Andreasa Gryphiusa czy XIX-wieczne fortyfikacje, do których należą: fort Gwiaździsty i obiekty forteczne.
W Głogowie odbywają się takie imprezy kulturalne, jak: festiwal Wratislavia Cantans, Przegląd Kultury Polskiej "Kresy", Międzynarodowe Głogowskie Spotkania Jazzowe, Mayday Rock Festiwal. Funkcjonują tam również ośrodki kultury: Miejski Ośrodek Kultury, Muzeum Archeologiczno-Historyczne, Towarzystwo Ziemi Głogowskiej, Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Franciszka Liszta w Głogowie, Stowarzyszenie „Chór Beati Cantores”, Bractwo Rycerskie Ziemi Głogowskiej, czy Muzyczne Stowarzyszenie Ziemi Głogowskiej im. Estelli Wolańskiej.

Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem