Loading
Schowaj menu

Gdzie jechać

Wschowa

Wschowa jest miastem należącym do powiatu wschowskiego. Zwiedzając miejscowość polecamy udać się na spacer do Miejskiego Parku Naturalistycznego. W samym mieście znajduje się też wiele pomników przyrody, do których należą rosnące przy alei J. Rogalińskiego - platan klonolistny i wiąz szypułkowy.
Najpiękniejszymi zabytkami są: XIV-wieczny kościół p.w. św. Stanisława Biskupa Męczennika i Wniebowzięcia NMP wraz z przynależną do niego XIX-wieczną plebanią, XVII-wieczny zespół klasztorny franciszkanów, pochodzący z przełomu XVII i XVIII wieku kościół p.w. Żłóbka Pana Jezusa - Kripplein Christi oraz XIX-wieczny dom „Pod Murzynkiem”. We Wschowie obejrzeć można kilka pomników - Pomnik Ofiar Wojny, Pomnik Związku Harcerstwa Polskiego oraz Pomnik Kresowian.
Ośrodkami kultury funkcjonującymi w miejscowości są: Centrum Kultury i Rekreacji, Muzeum Ziemi Wschowskiej oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wschowa. Znajduje się tak również Stadion, na którym odbywa się wiele sportowych zawodów. Nieopodal Wschowy stoi zaś słynny pomnik byka, upamiętniający wyhodowanie rasy holstein-friesian.

Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem