Loading
Schowaj menu

Gdzie jechać

Koszalin

Koszalin jest miastem leżącym na Pobrzeżu Koszalińskim. Przepływają przez nie rzeki - Dzierżęcinka, Unieść i Parsęta. Ponadto znajduja się tam dwa jeziora - Jamno i Lubiatowo Północne. Rejon, w którym znajduje się Koszalin, obfituje w bogatą roślinność. Zalesione tereny tworzą przyjemny mikroklimat, dlatego zaleca się odwiedzać to miejsce jak najczęściej, w celach prozdrowotnych. W miejscowości znajduje się przepiękny Park im. Książąt Pomorskich i wiele rezerwatów przyrody.
W Koszalinie przykłada się dużą wagę do promowania kultury, dlatego też odwiedzający mają możliwość wyboru najrozmaitszych form spędzenia wolnego czasu, począwszy od wybrania się na spektakl teatralny, poprzez maratony filmowe, na koncertach kończąc. Należy podkreślić, iż Koszalin może poszczycić się największym w kraju krytym amfiteatrem, który pomieści ponad 5 tysięcy osób. Aktywny wypoczynek gwarantuje zaś wspaniała baza sportowo-rekreacyjna:  boisko golfowe, korty tenisowe, park linowy, motopark czy aquapark.
Cyklicznymi festiwalami, realizowanymi w Koszalinie są m.in.: Hanza Jazz Festiwal, Festiwal Filmowy „Młodzi i Film” oraz Letni Festiwal Kabaretów. Sportowych emocji dostarczają corocznie organizowane przez Automobilklub Koszalinski Rajdy Monte Karlino.
Spacerując po mieście, warto obejrzeć m.in. Zespół młyna miejskiego, na który składa się młyn i kamienica, w której mieści się Muzeum w Koszalinie. Znajduje się tam wiele interesujących eksponatów, ukazujących zabytki archeologiczne. Innymi zabytkowymi obiektami są: gotycka Katedra Niepokalanego Poczęcia NMP, XVI-wieczny Pałac Ślubów czy XIX-wieczna Poczta Główna. Dreszczyku emocji doda także wycieczka do pochodzącego z XV wieku budynku, w którym obecnie mieści się siedziba Teatru Propozycji „Dialog”, gdyż jego dawnymi mieszkańcami byli kaci, skąd zawdzięcza swą groźną nazwę…Dom Kata…

Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem