Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem
img

Dom Długosza - Muzeum Regionalne

Muzea
Wiślica jest bez wątpienia najbogatszym zespołem zabytkowym na Ponidziu. Jej dzieje sięgają aż IX-go wieku i wiązane są z Państwem Wiślan. Okres średniowiecza to czas rozkwitu Wiślicy, kiedy to, wg historyków, była ona tym dla królewskiego Krakowa, co Wersal dla Paryża. Dzięki wspólnemu wysiłkowi naukowców różnych dziedzin, pozostałości tych czasów stanowią dziś namacalne świadectwo świetności. Muzeum Regionalne w Wiślicy udostępnia turystom...
Lokalizacja: ul. Jana Długosza 22, Wiślica
img

Europejskie Centrum Bajki

Edukacja

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie jest instytucją kultury, której wszystkie działania skierowane są do dzieci, rodziców i osób pracujących z dziećmi.

Lokalizacja: ul. Kornela Makuszyńskiego 1, Pacanów
img
img

Jurapark Bałtów

Edukacja
Zwiedzanie JuraPark Bałtów to podróż w czasie poprzez okresy geologiczne tj. od kambru do dziś. Na kolorowych tablicach rozmieszczonych wzdłuż trasy możemy znaleźć informacje dotyczące układu kontynentów czy rozwoju życia w morzach i na lądach przed milionami lat.
Lokalizacja: Bałtów, Bałtów
img

Kompleks Świętokrzyska Polana

Parki rozrywki

Kompleks Świętokrzyska Polana, położony na terenie Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego w Chrustach (gm. Zagnańsk) koło Kielc, na polanie w głębi lasu, stanowi doskonałe miejsce do wypoczynku, zabawy i aktywnego spędzania czasu.

Lokalizacja: Chrusty