Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem
img

Wyciągi narciarskie Kaimówka

Sport i rozrywka / Ośrodki narciarskie
Długość trasy - 400 m. Średnia szerokość - 40 m. Dość trudny - dla średnio zaawansowanych. Oświetlenie sodowe. Stok dla całej rodziny Długość trasy - 120 m. Średnia szerokość - 50 m Łatwy - dla początkujących. Oświetlenie sodowe Do tego na narciarzy czeka Ski bar, ognisko, serwis narciarski i snowboardowy, wypożyczalnia sprzętu wnowboardowego oraz nauka jazdy na Nartach i Snowboardzie pod okiem licencjonowanych instruktorów PZN i PZS. Zapraszamy!  
Lokalizacja:
img

X KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

Warto zobaczyć / Kiermasze

Serdecznie zapraszamy do udziału w Kiermaszu Bożonarodzeniowym 2015, który odbędzie się w Dąbrowie Górniczej przy Placu Wolności.
(Pałac Kultury Zagłębia) w dniach od 16.12.2015 do 23.12.2015r.
 

Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
img

Zagroda Żubrów w Pszczynie

Ogrody zoologiczne
Zaledwie kilkaset metrów od pszczyńskiej starówki można spotkać... żubra. Taką możliwość daje odwiedzenie Pokazowej Zagrody Żubrów, która powstała na terenie zabytkowego parku, w części zwanej „Zwierzyniec”. Na blisko 10 hektarach wybudowano dwie zagrody wraz z infrastrukturą, m.in. paśnikami, zagro
Lokalizacja: Żorska 5, Pszczyna
img

Zamek Cieszyn

Galerie
Od 2005 r. w odrestaurowanej części pałacu i zrekonstruowanej oranżerii znajduje się siedziba Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości - specyficznego centrum przedsiębiorczości, którego głównym zadaniem jest wzmacnianie konkurencyjności śląskich firm poprzez poprawę wzornictwa przemysłowego ich
Lokalizacja: Zamkowa 3, Cieszyn
img

Zamek w Smoleniu

Warto zobaczyć / Najpiękniejsze zabytki
Zamek Pileckich znajduje się w rezerwacie przyrody Smoleń. Obiekt ucierpiał na skutek najazdu Szwedów w XVII wieku i dziś można oglądać tylko jego ruiny. Warto zwrócić uwagę na mury obronne oraz na wieżę o wysokości 16 metrów.
Lokalizacja: