Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem
img

Galeria Sztuki Współczesnej w Brzegu

Galerie
Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza wszystkich miłośników sztuk plastycznych do obejrzenia ciekawych wystaw. Prezentowane są wystawy sztuki wspólczesnej, sztuki historycznej (w celach edukacyjnych i obchodzonych rocznic) a ponad to tradycją są coroczne wystawy przygotowane wspólnie ze Stowarzyszen
Lokalizacja: Rynek, Brzeg
img

Jurapark Krasiejów

Edukacja
Jurapark Krasiejów ma powierzchnię około 40 hektarów na której znajduje się 250 modeli dinozaurów. Jest dodatkowym placem zabaw pełnym automatów do gier, symulatorów, dmuchanych zjeżdżalni. Dla lubiących adrenalinę proponujemy nowoczesne urządzenia, które dostarczą sporą dawkę emocji.
Lokalizacja: a, Krasiejów
img

Kościół parafialny pw. św. Jodoka w Suchej Psinie

Obiekty sakralne
Kościół parafialny pw. św. Jodoka w Suchej Psinie został wzniesiony w miejscu poprzedniego kościoła, strawionego w pożarze mającym miejsce w XIV wieku. Budynek obecnej świątyni pochodzi z XVIII wieku. W kolejnym wieku obiekt został on poddany modernizacji i rozbudowie, jednakże w okresie II wojny światowej uległ znacznym zniszczeniom. Dopiero w latach 1958-59 podjęto się prac, mających na celu przywrócenie obiektu do użytku. Świątynia przynależy do dekanatu Kietrz diecezji opolskiej.
Lokalizacja: Kościół parafialny pw. św. Jodoka w Suchej Psinie, ul. Sucha Psina 49, 48-133 Nowa Cerekwia
img

Kościół pw. św. Marii Magdaleny

Obiekty sakralne
Wybierając się do Zimnej Wódki warto obejrzeć drewniany XV-wieczny kościół pw. św. Marii Magdaleny. Świątynia została przebudowana w XVIII wieku. Początkowo był to kościół protestancki, jednakże pod koniec XVIII wieku stał się on kościołem katolickim. Jego wnętrza kryją wiele cennych zabytków, takich jak: XV-wieczny dzwon, dwie XVII-wieczne kropielnice, XVIII-wieczne ołtarze, pochodzący z przełomu XVII i XVIII wieku krucyfiks, XIX-wieczna ambona oraz XIX-wieczny lichtarz.
Lokalizacja: Zimna Wódka
img

Mini Park Linowy Zoolandia - Opole

Parki linowe
Mini park znajduje się na terenie Opolskiego Ogrodu Zoologicznego na wyspie Bolko. ZOOLANDIA dostępna już od 3 roku życia, dzieciaki pokonują proste kolorowe przeszkody linowe (kacze łapy, mostki, tunele) zawieszone pomiędzy domkami zainstalowanymi na drzewach, asekuracje stanowią siatki zabezpiec
Lokalizacja: Spacerowa 10, Opole