Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem
img

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy

Filharmonie i opery
Filharmonia im. Ignacego Paderewskiego znajduje się w centrum miasta. Odbywają się w niej najważniejsze międzynarodowe i krajowe wydarzenia muzyczne. Filharmonia dysponuje salą koncertową na 1000 widzów, w której dzięki perfekcyjnej akustyce mogą odbywać się ważne wydarzenia kulturalne – festiwale
Lokalizacja: Szwalbego 6, Bydgoszcz
img

Fontanna „Jaś i Małgosia”

Najpiękniejsze zabytki
Podczas romantycznego spaceru ścieżkami Parku Zdrojowego w Ciechocinku warto na chwilkę zatrzymać się przy zabytkowej fontannie „Jaś i Małgosia”, która stanowi wizytówkę miasta. Po środku fontanny stoją wykonane z gipsu postacie baśniowe, które kryją się przed deszczem pod parasolem, z którego spływają krople wody. Fontanna ta stanowią urokliwą ozdobę parku.
Lokalizacja: Ciechocinek, Park Zdrojowy, ul. R. Traugutta 34
img

Fontanna Grzybek

Najpiękniejsze zabytki
W Ciechocinku podziwiać można nietypową fontannę o wdzięcznej nazwie „Grzybek”. Zabytek ten powstał w 1926 roku i poza funkcją reprezentacyjną pełni także rolę pompy solankowej, zasilającej miejskie tężnie. Fontanna stanowi obudowę źródła nr 11. Warto wspomnieć, iż odwiert solanki mierzy aż 414 metrów głębokości. Polecamy zatem usiąść koło tej „tryskającej zdrowiem” fontanny.
Lokalizacja: Ciechocinek, Zdrojowa 2
img

Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku

Galerie
Galeria prezentuje i promuje współczesną profesjonalną twórczość plastyczną i fotograficzną oraz w "Salonie Młodych" prace dzieci, młodzieży i nauczycieli plastyki oraz dzieła studentów i dyplomantów uczelni plastycznych. Posiadamy kolekcję dzieł sztuki włocławskich artystów i spoza Włocławka, skła
Lokalizacja: Miedziana 2/4, Włocławek
img

Jan Olbracht Browar Staromiejski

Mini browary
Jan Olbracht Browar Staromiejski jest jedynym tego typu miejscem w Toruniu z instalacją do produkcji piwa, gdzie warzenie odbywa się na oczach klientów. Goście smakować mogą kuchnię polską z elementami bawarskiej, popijając warzone w tradycyjny sposób piwo.
Lokalizacja: Szczytna 15, Toruń