Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka
Wyjazd z dzieckiem
img

Weź uciekaj

Sport i rozrywka / Escape Room
Myśl, działaj, uciekaj. Pokoje z których w ciągu 60 minut trzeba się wydostać. Ważna jest spostrzegawczość, intuicja i logiczne myślenie.
Lokalizacja: Świecie
img

Wieża ciśnień w Bydgoszczy

Niezwykłe budowle
Wieża ciśnień w Bydgoszczy została wybudowana w latach 1898-1990 i usytuowana w parku Henryka Dąbrowskiego. Obiekt został wybudowany w stylu neogotyckim. Posiada on liczne zdobienia i kolorowe witraże. Wieża należy ona bydgoskiej spółki „Miejskie Wodociągi i Kanalizacja”. Obecnie w wieży funkcjonuje Stowarzyszenie Artystyczne "Wieża Ciśnień". Znajduje się tam także galeria sztuki oraz Muzeum Wodociągów. (fot.Pit1233)
Lokalizacja: ul. Filarecka 1 85-160 Bydgoszcz
img

Zamek krzyżacki w Toruniu

Najpiękniejsze zabytki
Zamek krzyżacki w Toruniu powstał na przełomie XIII i XIV wieku. Budowla została wybudowana na planie podkowy. Obecnie podziwiać można zachowane gdanisko, fosę, ganek, fragmenty obwarowań i wieży, podziemia, bramy w podzamczu – m.in. Menniczą i Młyńską oraz młyn górny. Jest to pomnik historii pisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Na terenie zamku i placu zamkowym organizowane są często wydarzenia rozrywkowo-kulturalne. (fot. D. Galus)
Lokalizacja: ul. Przedzamcze 3, Toruń
img

Zaurolandia

Edukacja
Zaurolandia, największy w Polsce park dinozaurów, leży przy drodze krajowej nr 5, pomiędzy Poznaniem, a Bydgoszczą, dwadzieścia kilometrów na północ od Gniezna, tuż obok niewielkiej wioski Rogowo, w krainie zwanej Pałukami, na styku województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. ZAUROLANDIA - PARK, KTÓRY SPEŁNIA MARZENIA O PODRÓŻY W CZASIE. W Zaurolandii przeszłość Ziemi stanie jak żywa przed naszymi oczami. W trakcie wędrówki...
Lokalizacja: ul. Kolejowa 99, Rogowo
img

Żywe Muzeum Piernika

Muzea
Żywe Muzeum Piernika powstało w Toruniu – mieście słynącym od wieków z wyrobu pierników. Ale nie wystarczy tylko zobaczyć i posmakować, warto także uczestniczyć w procesie powstawania pachnącego ciasta, samodzielnie dodać miodu, tłuczonego kardamonu, imbiru, kory cynamonowej, goździków, a nawet
Lokalizacja: Rabiańska 9, Toruń