Loading
Schowaj menu

Co robić

Miętusia Polana

Miętusia Polana znajduje się w Tatrach Zachodnich na Przysłopie Miętusim i łączy się od zachodniej części z polaną Niżna Miętusia Równień. Z tej otoczonej lasami polany rozpościera się przepiękny widok na Czerwone Wierchy, Hruby Regiel, Kominiarski Wierch, Zadnią Kopkę, Polanę na Stołach, Zawiesistą Turnię oraz na Niżnię Zawiesistą Turnię. Na polanę prowadzą trzy piesze szlaki turystyczne: czerwony, niebieski i czarny.
Obecnie zarośnięta polana była niegdyś koszona i przystosowana do wypasu owiec. Jej nazwa wywodzi się od nazwiska sołtysa wsi Ciche - Tomasza Miętusa, który za zezwoleniem króla Zygmunta III Wazy mógł wypasać na tym terenie.
Warto wybrać się na tę polanę zwłaszcza wiosenną porą, aby móc podziwiać kwitnące krokusy. Można też obejrzeć znajdujący się na jej południowej części metalowy i wmontowany w kamień krzyż papieski, który ustawiono w celu upamiętnienia pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Poniżej krzyża widnieje tabliczka z napisem: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze tej Ziemi”.

(fot. J. Opioła)

Miętusia Polana, Zakopane

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie
Dziękujemy. Opinia została wystawiona i czeka na aprobatę administratora.
Wystąpił błąd. Wszystkie pola muszą być uzupełnione.

Liczba osób, które tutaj były: 1

AKTUALNOŚCI

  • brak aktualności

Wyszukaj w pobliżu

Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka