Loading
Schowaj menu

Co robić

Kościół rybacki p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Jastarni

10
/10
Na podstawie 2 opinii

Budowę kościoła rozpoczęto w 1932 roku za sprawą księdza Pawła Stefańskiego i parafian.
Parafia została erygowana 21 września 1842 roku. Należy ona do dekanatu morskiego Archidiecezji Gdańskiej.
Świątynia utrzymana jest w stylu neobarokowym. Warte uwagi jest wnętrze kościoła z przepięknym ołtarzem nawiązującym swym wyglądem do łodzi rybackiej, na której znajduje się płaskorzeźba ukazująca Jezusa strzegącego rybaków. Interesująca jest również ambona w kształcie łodzi unoszonej na morskich falach z żaglem podtrzymywanym przez aniołki. Pozostałe elementy wyposażenia kościoła również nawiązują do stylu marynistycznego np. żyrandole w kształcie kotwic, morski kolor ścian, ławki z rzeźbieniami ryb, kute elementy drzwi z konikami morskimi.
Warto zwrócić uwagę na witraże autorstwa Adama Bunscha, które przedstawiają sceny z życia Matki Boskiej. Artysta ten wykonał również stacje drogi krzyżowej.
Elementy morskie widoczne są także na zewnątrz świątyni – symbole łodzi z żaglami, stojąca na łódce i kotwicy kapliczka Matki Boskiej Swarzewskiej Opiekunki Rybaków i Królowej Polskiego Morza oraz tablice pamiątkowe poświęcone Księdzu Kanonikowi Wojciechowi Kossak-Głowczewskiemu, który pomagał w budowie kościoła i Księdzu Radcy Pawłowi Stefańskiemu - budowniczemu świątyni.

Jastarnia, ul. Ks. Stefańskiego 34
84-140 Jastarnia

Dodaj opinie

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie
Dziękujemy. Opinia została wystawiona i czeka na aprobatę administratora.
Wystąpił błąd. Wszystkie pola muszą być uzupełnione.

Opinie użytkowników

 • Michał
  Bardzo ładny kościół, polecam koniecznie odwiedzić
  10
 • Milena
  Pobyt w tym kościele zapamiętam do końca życia. Kościół podobał się bardzo również mojemu Śp. Tacie, który podczas naszej ostatniej rodzinnej wycieczki nad morze spełnił swoje marzenie i odwiedził tę świątynię po 41 latach i był zachwycony! Wnętrza świątyni są cudowne. Polecam.
  10

Liczba osób, które tutaj były: 2

AKTUALNOŚCI

 • brak aktualności

Wyszukaj w pobliżu

Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka