Loading
Schowaj menu

Co robić

Kompleks Świętokrzyska Polana

Kompleks Świętokrzyska Polana to nowe miejsce na turystycznej mapie Polski. Położony na terenie Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego w Chrustach (gm. Zagnańsk) koło Kielc, na polanie w głębi lasu, stanowi doskonałe miejsce do wypoczynku, zabawy i aktywnego spędzania czasu.

Kraina Zabawy – zaglądaj tu często, a znajdziesz różne niespodzianki. W zależności od okazji, pory roku i nastroju przygotowujemy dla naszych Gości ciekawe, sezonowo działające atrakcje.

Dmuchańce - w Krainie Zabawy najmłodsi moga skakać, biegać, zjeżdżać, rywalizować na dmuchańcach z podwodnego świata. Nieco starsze dzieci ucieszą się ze zjeżdzalni Mały delfin i kul "Wipe out", które dają wiele możliwości zabawy i rywalizacji.

Jest też coś wyjątkowego – ruchomy statek, który kołysze się na falach i dostarcza szczególnie dużo emocji i rozrywki. Dzieci go uwielbiają! Najodważniejsze dzieci będą mogły spróbować swoich sił na zjeżdżalni Delfin Gigant o wysokości aż 10m i długości 16m!

Jest też karuzela – ośmiornica, a na niej wirujący świat szczęśliwej beztroskiej zabawy!

Park linowy to miejsce pełne zakamarków, lin, drabinek, krętych korytarzy, gdzie dzieci i młodzież mogą przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu, bezpiecznie bawiąc się na linach.

Na terenie parku znajdują się dwie trasy o różnym stopniu trudności. Zarówno osoby rozpoczynające przygodę z zabawą na linach, jak i te bardziej doświadczone, poszukujące większej dawki emocji, znajda tutaj coś dla siebie.

Trasa dolna została specjalnie zaprojektowana dla najmłodszych dzieci już od 4 roku życia. Trasa ta pozostaje na wysokości wzroku rodziców, zapewniając im bliski kontakt z pociechą. Młodzież pragnąca większych wyzwań, najlepiej poczuje się na trasie górnej, która dostarczy wielu wrażeń i sprawi dużą przyjemność zarówno początkującym, jak i bardziej wymagającym.

Łódeczki - świetna zabawa na gorące, letnie dni. Łódeczki napędzane siłą mięśni dziecka pływają w basenie z płytką, chłodną wodą. Wyścigi, pogonie i relaks na wodzie, to bez wątpienia to co dzieci lubią najbardziej.

GOLD EUROBANGEE - skoki i salta wykonywane w powietrzu to niezwykłe przeżycie, które fascynuje osoby w każdym wieku. Używając specjalnych gum elastycznych, skoczek zapięty w uprząż odbija się od trampoliny i szybuje na wysokość nawet 11 metrów. Zabawa jest całkowicie bezpieczna, a brać wniej udział mogą dzieci już od 2 lat. Nasze Eurobangee ma aż 8 metrów wysokości, tak więc jest najwyższym bangee w Polsce.

OCEANIKA to największy obiekt Kompleksu Świętokrzyska Polana, czyli zespół wielkoformatowych akwariów z setkami gatunków ryb i wodnych stworzeń z wód, rzek, jezior, mórz i oceanów z całego świata, podzielonych według miejsca ich występowania, a także zwierzęta wodne, które nie występują już w warunkach naturalnych i stanowią prawdziwe unikaty akwarystyczne. Są tu rekiny, arowany, prapłaziec, piranie, płaszczki, glonojady, ryby śpiewające i wampirze, zwierzęta zamieszkujące las namorzynowy oraz setki innych gatunków z ośmiu biotopów. Łączna objętość wody to ponad 250 000 litrów. Oceanika jest najbogatszą wystawą ryb akwariowych w Polsce.

Wyjątkową atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, jest niecka z tzw. Akwarium dotykowym, w którym można samodzielnie nakarmić ryby.

Przewodnik opowie o wszystkich gatunkach znajdujących się w ekspozycji Oceaniki. Przedstawi ich życie, zdradzi tajemnice, znane tylko nielicznym. Dzięki niemu każdy się dowie, która ryba dała życie zwierzętom na lądzie i jaki gatunek przynosi szczęście w biznesie.

Ekspozycję zwiedza się w grupach, które pod opieką przewodnika spędzają w Oceanice około 50 minut. Grupy te wyruszają co 10 minut. Z uwagi na dbałość na zwierzęta i konieczność zapewnienia im bezpieczeństwa i spokoju, liczba odwiedzających jest ograniczona.

FISH PEELING

Na wszystkich, którzy chcieliby na własnej skórze poczuć, jak maleńkie rybki robią masaż i poprawiają krążenie, w Oceanice czeka niespodzianka. W małych akwariach, do których można włożyć rękę, czy nogę pływają rybki Garra Rufa, które za pomocą swoich przyssawek oczyszczają skórę z martwego naskórka i łaskocząc wykonują delikatny masaż. Dzięki temu, że woda jest regularnie filtrowana, zabawa jest całkiem bezpieczna i niezwykle przyjemna.

Park Miniatur Świętokrzysko to miejsce, które przeniesie każdego w niezwykłą podróż po zakątkach Ziemi Świętokrzyskiej. Na powierzchni 2400m² zebrano 20 najciekawszych zabytków regionu, przedstawionych w skali 1: 20 i podzielonych na trzy ścieżki tematyczne: zamki i obiekty, obronne, zabytki sakralne oraz zabytki techniczne.

Miniatury rozmieszczone są na terenie odwzorowujacym kształt województwa świętokrzyskiego i położone analogicznie do rzeczywistgo usytuowania na jego terenie.

Wielowątkowość walorów historycznych oraz piękno budowli odtworzonych z najmniejszymi detalami, pozwolą turystom odbyć podróż do przeszłości. Można tu zobaczyć jak wyglądał m.in. Zamek w Chęcinach, Pałac Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, Zamek w Sandomierzu, Zakład Hutniczy w Maleńcu czy Huta w Samsonowie.

Chrusty, ul. Laskowa 95 26-050 Zagnańsk, tel. +48 41 260 50 60

FORMULARZ KONTAKTOWY

Wiadomość została wysłana.
Wystąpił błąd. Wszystkie pola muszą być uzupełnione.
Wystąpił błąd. Obiekt nie jest płatny lub nie został dodany do obiektu email kontaktowy
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinie
Dziękujemy. Opinia została wystawiona i czeka na aprobatę administratora.
Wystąpił błąd. Wszystkie pola muszą być uzupełnione.

Liczba osób, które tutaj były: 2

AKTUALNOŚCI

  • brak aktualności

Wyszukaj w pobliżu

Warto zobaczyć
Edukacja
Restauracje i kulinaria
Kultura i sztuka
Sport i rozrywka