Loading
Schowaj menu

Gdzie jechać

Rowerem w góry

Jak wiadomo, ruch to zdrowie, dlatego warto jak najczęściej organizować swój czas wolny na świeżym powietrzu. Świetnym pomysłem na rodzinny wyjazd lub wypad ze znajomymi jest zorganizowanie wycieczki do Zakopanego, ponieważ istnieją tam idealne warunki do uprawiania sportów, w tym kolarstwa górskiego.

Malownicze krajobrazy, ogrom miejsc wartych zwiedzenia i doskonała atmosfera tego regionu zachęcają do częstych odwiedzin Zakopanego. Aby móc w pełni cieszyć się wygodną podróżą do Zakopanego bez potrzeby zabierania ze sobą dodatkowego balastu w rodzaju rowerów lub zaopatrywania się w drogie przyczepki dla dzieci, warto skorzystać z bogatej oferty wypożyczalni BikePoint. Można również zaplanować wyjazd w góry przy asyście licencjonowanego przewodnika na rowerze (z firmy BikePoint) lub skorzystać z aplikacji mobilnej dostępnej na Traseo, gdzie znajduje się wiele interesujących tras rowerowych o różnych poziomach trudności i różnej długości, które przebiegają przez atrakcyjne turystycznie punkty (bacówki, schroniska, kaplice, punkty widokowe, sanktuaria). Przykładami tego rodzaju tras przygotowanych przez BikePoint są:

  1. Droga pod reglami – wybierając się w przejażdżkę tą trasą zwiedzić można Krupówki, skocznię narciarską „Wielka Krokiew” oraz bacówki, gdzie można spróbować regionalnych przysmaków. Trasa przebiega przez Zakopane, Kiry i Kościelisko.

  2. Do Doliny Chochołowskiej – trasą tą dojedziemy do schroniska na Polanie Chochołowskiej.

  3. MTB dla Wytrwałych – trasa bardzo trudna, przeznaczona dla osób wytrwałych, ze względu długi czas przejazdu (8 godz.) oraz liczne podjazdy. Podążając tą trasą zwiedzimy takie miejsca, jak: kaplica Św. Anny na Płazówce, Dolina Chochołowska, schronisko na Polanie Chochołowskiej, bacówki, skocznia narciarska „Wielka Krokiew”.

  4. Trasa Panoramiczna – trasa trudna ze względu na podjazdy do Bukowiny i Gliczarowa. Jednakże po pokonaniu tych trudności podziwiać można przepiękną panoramę Tatr. Powrót zjazdem do Zakopanego.

  5. Pogórzem Gubałowskim – trasa łatwa ze względu na wjazd kolejką na Gubałówkę. Powrót do Zakopanego następuje drogą w kierunku Butorowego Wierchu, następnie przez Nowe Bystre, Ząb, Suche, Poronin.

  6. Premia Górska – trasa jest wyjątkowo trudna ze względu na liczne i długie podjazdy oraz 8-godzinny czas przejazdu. Przebiega ona przez Zakopane, Poronin, Bukowinę Tatrzańską, Groń, Białkę Tatrzańska i Cyrhlę.

  7. Rowerem po Studencką Czekoladę – przemierzając tę trasę obejrzeć można Tatry Wysokie. Przebiega ona przez Słowację (Tatranska Javorina), a następnie wraca do Polski (Jurgów, Brzegi, Bukowina Tatrzańska, Poronin i Zakopane). Przejazd trasą trwa 8 godzin i jest ona trudna ze względu na liczne podjazdy.

  8. Rowerowa Środa w Zakopanem – trasa łatwa ze względu na wjazd wyciągiem krzesełkowym na Gubałówkę. Powrót do Zakopanego przez pasmo Gubałówki, Kościelisko i Krzeptówki.

  9. Śladami Tour de Pologne 2011 - trasa stanowi jeden etap wyścigu Tour de Pologne z 2011 roku, przebiegając przez Łysą Polanę, Murzasichle, Poronin, Zakopane z metą pod skocznią narciarską.

  10. Poznajemy Zakopane – trasa przeznaczona jest dla miłośników zwiedzania zabytków oraz turystów chcących obejrzeć ciekawe miejsca w Zakopanem. Przemierzając tę trasę można zwiedzić takie miejsca, jak: Krupówki, Willa Opolanka z Muzeum Kornela Makuszyńskiego,Wielka Krokiew, Willa pod Jedlami, Kaplica na Jaszczurówce, Sanktuarium Objawienia Cudownego Medalika na Olczy, Antałówka, Willa Witkiewiczówka, pomnik Tytusa Chałubińskiego, Willa Oksza, Willa Atma z Muzeum Karola Szymanowskiego, Stary Kościółek z Pęksowym Brzyzkiem, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Willa Koliba.

W zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego warto korzystać z licznych walorów krajobrazowych Podhala i spędzać tam aktywnie swój wolny czas.