Loading
Schowaj menu

Bajkowy pobyt w Se-ma-for Muzeum Animacji

                    

 

 

 

Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na zorganizowanie urodzin dla swojej pociechy lub nie wiecie jak zaplanować spotkanie integracyjne, wybierzcie się do Se-ma-for Muzeum Animacji w Łodzi. Pobyt w Muzeum pozwoli zarówno dzieciom, jak i dorosłym poznać tajniki animacji i przenieść się w świat kina! To wspaniała zabawa połączona z edukacją, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie i być może odkryje w sobie ukryty talent filmowca...

Oskarowe Studio Filmowe Se-ma-for przedstawia wystawy, które ukazują scenografie i bohaterów znanych nam z dzieciństwa bajek, takich jak: „Miś Uszatek i przyjaciele”, „Mały pingwin Pik-Pok”, „Przygody Misia Colargola”, „Przygody kota Filemona”, „Przygód kilka wróbla Ćwirka”, „Zaczarowany ołówek”, „Opowiadania Muminków” oraz scenografie z nowszych produkcji: „Parauszek i przyjaciele”, „Piotruś i Wilk”, „Świteź”, „Danny Boy” i „Ichthys”. Ponadto, każdy zwiedzający ma okazję poznać historię animacji korzytając z sześciu dotykowych pulpitów multimedialnych, co jest dużym walorem Muzeum, gdyż wprowadzenie interaktywnych metod poznawczych pozwala czynnie uczestniczyć w wystawie.
Odwiedzający mogą spróbować swoich sił w tworzeniu animacji różnymi technikami podczas warsztatów prowadzonych w Muzeum. Na wszystkich czeka również miła niespodzianka – na planie filmowym nagrodzonego Oskarem filmu „Tango” nakręcona zostanie pamiątkowa scena z udziałem zwiedzających, którą nastepnie będzie można obejrzeć na ekranie pulpitu multimedialnego i wysłać na wskazany adres e-mailowy za pośrednictwem specjalnego programu.
Ciekawostką jest, że na deskach tego planu filmowego znajdują się dwa autografy - reżysera Zbigniewa Rybczyńskiego oraz Jacka Lisowskiego, który wcielił się w rolę chłopca z piłką.
Przewodnik wystawy zdradzi zwiedzającym tajemnice ze świata filmów, najciekawsze historie, przedstawi techniki animacji oraz wytłumaczy, jak wygląda cały proces tworzenia produkcji filmowej. Na wystawie będzie można obejrzeć również konstrukcje lalek animacyjnych i storyboardy.


Na dużych i małych kinomanów czeka również kolejna niespodzianka, bowiem Muzem posiada własne kino, w którym obejrzeć można wybrany film Studia Se-ma-for.
Wszyscy będą mogli stanąć twarzą w twarz z historią kina - obejrzą kamerę Debrie pochodzącą z 1934 roku, zabytkową maszynę do szycia, na której szyto kostiumy dla lalek, narzędzia wykorzystywane do wykonywania scenografii i lalek animacyjnych oraz sprzęty służące do tworzenia różnego rodzaju animacji.
Prawdziwym rarytasem Muzeum są oryginalne klapsy użyte podczas kręcenia filmów: „Piotruś i Wilk” oraz „Danny Boy”. Można również obejrzeć pierwsze filmy ukazujące animację lalkową oraz przeczytać interesujące artykuły na temat pracy prekursora tego rodzaju animacji - Władysława Starewicza i innych wybitnych twórców, takich jak: Zbigniew Rybczyński, Suzie Tempelton, Marek Skrobecki, Kamil Polak, Krzysztof Brzozowski, Witold Giersz, Tadeusz Wilkosz, Julian Antoniszczak.

Na pamiątkę przyjemnego pobytu, w muzealnym sklepiku można kupić gadżety, zabawki i książki z postaciami z ulubionych bajek...

M.Orlicka

Se-ma-for Muzeum Animacji
ul. Targowa 1/3 B. 24 (wejście od ul. Tuwima 54)
90-022 Łódź 

http://muzeum.se-ma-for.com/

Nowe zdjęcie
Nowe zdjęcie
Nowe zdjęcie
Nowe zdjęcie
Nowe zdjęcie
Nowe zdjęcie
Nowe zdjęcie
Nowe zdjęcie
Nowe zdjęcie
Nowe zdjęcie
Nowe zdjęcie
Nowe zdjęcie